הידעת?

How many people live in Tel-Aviv?

טקסט בעברית קלה לרמת מתחילים (Beginners)

כמה אנשים גרים בתל-אביב?

הרבה אנשים חושבים שתל אביב היא העיר הכי גדולה בישראל, אבל זה לא נכון: ירושלים היא העיר הכי גדולה בישראל, עם 850,000 אנשים, ותל אביב במקום השני. אז כמה אנשים גרים בתל אביב? ולמה אנשים חושבים שתל אביב היא העיר הכי גדולה?

בתל אביב גרים רק 440,000 איש! אבל ליד תל אביב יש עוד כמה ערים: חולון, בת-ים, רמת גן וגבעתיים. כמעט אין גבול בין תל אביב ובין הערים האלה. ביחד קוראים לערים האלה ולתל אביב ״גוש דן״. בגוש דן גרים 1,300,000 איש. אבל זה לא הכול. תל אביב היא ממש מטרופולין – מסביב לגוש דן יש עוד הרבה ערים שהן חלק ממטרופולין תל אביב. פתח תקווה, רחובות ואפילו נתניה הן חלק מהמטרופולין הזה – אבל תלוי את מי שואלים. הרבה מהאנשים שגרים במטרופולין עובדים או לומדים בתל אביב, או באים לתל אביב הרבה. במטרופולין תל אביב גרים 4,000,000 אנשים.

אנשים חושבים שתל אביב גדולה יותר כי במטרופולין תל אביב גרים הרבה מאוד אנשים (כמעט חצי מהאנשים בישראל!), אבל לא רק. תל אביב היא גם מרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת והאמנות של ישראל. המשרדים של הבנקים נמצאים בתל אביב, וגם הבורסה, שגרירויות, מערכות העיתונים, התיאטרון הלאומי, התזמורת הפילהרמונית ועוד. הרבה מאוד אנשים עובדים בתל אביב אבל לא גרים בה, וכל שנה באים לתל אביב 1.7 מיליון תיירים. בגלל זה אנשים חושבים שתל אביב היא עיר מאוד גדולה – אבל היא לא – גרים בתל אביב פחות מחצי מיליון אנשים, והגודל של תל אביב הוא רק 52 קמ״ר – הרבה הרבה פחות מניו-יורק (780 קמ״ר), ברלין (891 קמ״ר) או לונדון (1,520 קמ״ר). 
Share on facebook
Share on twitter

Vocabulary & Excercise

?What is HaYadata

HaYadata? – “Oh, did you know?” – is a fun facts section in easy Hebrew for Hebrew students. The texts are original texts by the teachers of Ulpan Bayit, so please don’t copy them without our permission. At the end of the text you can find a recording of the text by one of our Ulpan teachers, a useful vocabulary list and a memory game with the new words. Enjoy